ב- 12 לספטמבר, בפעם הראשונה בחיי, אלך להצביע בבחירות פנימיות למפלגה, להיות חלק מהגוף הבוחר. יצחק הרצוג הוא הבחירה שלי ומה שמבדיל אותו , מחבריו למירוץ היא העובדה שהוא איננו רק מדבר..הוא איש מעשה עם ניסיון מוכח של שנים במשרדי הממשלה השונים. הוא עשה מהפך במשרד הרווחה ווהפך אותו ממשרד בעל תדמית ציבורית גרועה למשרד שמשפיע על כל אחד מאזרחי המדינה שלנו.

נכון, רבים מן המועמדים האחרים טוענים דברים דומים. אך השאלה תהיה במבחן התוצאה. אנחנו רוצים מפלגת עבודה מתחדשת, אך לא אחרת. אני רוצה מפלגת עבודה בה לכל אחד היכולת להביע את דעותיו ועמדותיו מבלי שירגיש שהוא מוקצה. אני רוצה מפלגת עבודה שהעומדים בראשה מוכנים להקשיב לכל אחד גם אם עמדותיו הפוכות לשלו.

אני מאמין שאחד היתרונות הגדולים של הרצוג נמצא דווקא במקום ממנו צמח. הרצוג אינו המייצג הקלאסי של מעמד הביניים, בוודאי שלא הח"כ שהגיע ממשפחה מעוטת הכנסה, הוא איש עם ייחוס וכסף, אבל הוא גם האיש שידע לוותר על משרה במשרד עורכי דין מצליח מתוך רצון עמוק להביא לשינוי חברתי. הוא האיש היחידי שמסוגל לרתום את ההון לטובתה של החברה הישראלית, ומעל הכל הוא איננו חתול בשק. הסתכלו על עברו ותדעו מה תקבלו.

בעוד יומיים וחצי, צפויים עשרות אלפי מתפקדי העבודה לקבוע את דמותה של המפלגה לשנים הבאות. יש האומרים, לקבוע את גורלה של המפלגה לחיים או למיתה. בעת הזו יצטרכו המתפקדים, להחליט מי המתאים ביותר להוביל את המפלגה למקום חדש. להוביל אותה בדרך של השפעה אמיתית על הישראלית. ויש רק ח"כ אחד שהבחירה בו היא בגדר השקעה ולא בגדר הימור שעתידו לוט באפלה.

אחד הדברים החשובים שיכולים להפוך פוליטיקאי למנהיג הוא היכולת לחשוב ביצירתיות ומחוץ לקופסא. לנסות דברים חדשים. להציע מהלכים ולקדם אותם. הרצוג הכריח את המדינה לקבל מחדש אחריות על הבטחון התזונתי של אזרחיה, לאחרונה יצא לי להכין עבורו הצעת חוק הקובעת כי כל ילד בישראל יוכל לחסוך, במימון נדיב של המדינה, כסף שישמש אותו עת יגיע לבגרות ויצטרך לעמוד ברשות עצמו.  שני נושאים חשובים וקשים מעין כמותם להעברה במערכת הפוליטית הישראלית. אחד כבר עבר, השני יעבור

מה שמבדיל את ח"כ הרצוג, שהיה לדעתי שר הרווחה והשירותים החברתיים הטוב ביותר שידענו במילניום הנוכחי מהמתמודדים האחרים היא העובדה שהוא לא רק יודע לעבוד. הוא איש שעומד במילתו. וזה מה שאני מחפש במנהיג.

אני מאמין שהרצוג יכול להצליח. אם יהיה יו"ר העבודה הסיכוי שלנו לחיים טובים יותר יגדל.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s