יאיר לפיד, נעם שליט, תקווה חדשה, תקווה ישנה, דור חדש רוצה צדק, דור ישן רוצה דיור, מפלגת הצדק החברתי של תל אביב, הצדק החברתי של הפריפריה הדרומית וגם זו של הצפונית, קרנית גולדווסר, דפני ליף, סתיו שפיר, רגב קונטס, שיר נוצקי, מירב כהן, עופר ברקוביץ, אלו רק חלק משמות הפוליטיקאים החדשים שמלווים אותנו מאז הקיץ האחרון. לכאורה נדמה כאילו בבחירות הבאות יעלמו המפלגות הקיימות ובמקומן יהיו לנו עשרות מפלגות קטנות ובינוניות שיחליפו אותן. אם זה יקרה אנחנו בצרות.

כבר עכשיו נדמה כי גוש המרכז/שמאל מתפורר לו לפחות לשלוש או ארבע מפלגות, ומה זה אומר על הימין? הסקרים והמומחים אומרים שהמשמעות אחת. גוש הימין ישמור על כוחו ויתחזק. וזה מצחיק. כי כאילו לא היתה מחאה חברתית בקיץ, אנחנו עדיין מצביעים לפי ימין ושמאל מדיני.

אבל זו הבעייה הכי קטנה שלנו. הבעייה הגדולה היא שאנחנו לא בוחרים את הנציגים שלנו לכנסת מי שבוחר אותם זה מרכזי המפלגות במקרה הטוב וראשי המפלגות במקרה הרע. ועדה מסדרת נקרא לזה. כמו פעם. רק שהיום בשורה התחתונה אין כל סיבה שלא נקבל גם בעתיד חברי כנסת המחוקקים חוקים אנטי דמוקרטיים, חברי כנסת שאינם מסוגלים להוציא מילת אמת מפיהם, חברי כנסת שמבחינתם לשרת את הציבור נמדד במידת הכבוד שהציבור נותן להם ולא במידת העשייה לטובת הציבור ששלח אותם לכנסת.

ופה אתם נכנסים לתמונה, כל אחד ואחת מכם, זה הזמן להתאחד תחת ססמה שרצה כבר מספר חודשים ברשת ובמקומות אחרים ואומרת סותמים את האף, נכנסים לפוליטיקה, מתפקדים ומשפיעים מבפנים. הגיע הזמן.

עכשיו תחשבו מה זה אומר. בסכום שנתי קטן – 50-70 ש"ח אתם מתפקדים לאחת מהמפלגות הגדולות. מאותו רגע אתם יכולים לבחור לפריימריס שלהם, אפילו להתקדם ולהבחר ללשכה, למרכז, למה שלא יהיה ואז אתם מעורבים ישירות בבחירת רשימת חברי הכנסת.

אז תארו לכם מצב שפתאום הרכב מרכז הליכוד (2400) ישתנה והוא יכלול המון אנשים חדשים עם מוטיבציה חדשה, ואג'נדה חדשה ותפיסת עולם חדשה.  או שבקדימה יבחרו את חברי הכנסת לכנסת הבאה, חבורה חדשה של ישראלים ששיקולי הבחירה שלהם יהיו קצת שונים מאלו שבוחרים עד היום, או שבמפלגת העבודה (1000+) יבחרו חברי הכנסת על ידי חבורות של פעילים ממאהלי המחאה ואשר יוכלו להעמיד דרישות חדשות לחברי הכנסת המבקשים לשרת את הציבור בכנסת.

תחשבו על זה שבעצם בבחירות הכלליות אתם לא משפיעים כמעט בכלל כי ההרכב של המפלגות נקבע על ידי עשרות אלפי אנשים בסך הכל. עשרות אלפי אנשים קובעים לנו בעצם איזה חוקים יעברו, איזה תקציבים יאושרו ואיך תיראה החברה שלנו.

"מתפקדים" היא יוזמה של כמה חבר'ה צעירים ומבריקים, ביניהם ראשי אגודות סטודנטים לשעבר ובהווה, פעילים חברתיים ועוד כל מיני. רוצים דוגמא? בבקשה

יובל אדמון, 28, ירושלים, יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית לשעבר, תא אופק. איתי אסולין, 32, תל אביב, "רוב העיר", עופר ברקוביץ, 28, ירושלים, יו"ר "התעוררות בירושלים", חבר מועצת העיר לשעבר, אלעד גלמן, 27, חדרה, "הרוב הישראלי", לימור גפרט, 27 ראשון לציון, "הרוב הישראלי",  יותם הר חול, 28, לפוריה, "הרוב הישראלי", מיכאל וולה, 29, ת"א, טל זהר, 33, גילון, Wix, גיא זוזות, 31, תל אביב, איש חינוך, "רוב העיר", אסף זמיר, 31, תל אביב, סגן ראש עיריית תל אביב-יפו, יו"ר "רוב העיר", שמוליק חפץ, 29, תל אביב,  "רוב העיר", אופיר יחזקאלי, 32, קריית שמונה, "הרוב הישראלי", לשעבר יו"ר איגוד הסטודנטים בבינתחומי, גיורא ישראל, 29, ירושלים, "התעוררות בירושלים", מורן יופה, 28,  ירושלים, "הרוב הישראלי", יניב כהן, 29, תל אביב, עו"ד, "הרוב הישראלי", עידן לב רן, 31, חד נס רמת הגולן, "צעירים לפוליטיקה", אבי מור יוסף, 29 אשדוד, "הרוב הישראלי", הראלי מזרחי, 29, ירושלים, עו"ד, "קול קורה", מומיק נבו, 30, ירושלים, "קול קורה", מאיה ספיר, 30, שדה בוקר, עו"ד, "עורו", נאוה פירר, 27, ירושלים, מנהלת תחום הנוער בדר-מע' ירושלים, "קול קורה", עמית קחוון, 26, מושב צופר, חברה בצוות ניהול תכנית למנהיגות ערכית בישראל, רועי קונקול, 30, יו"ר עמותת "אזרחי המחר"

יש עמוד בפייסבוק וכל מה שאתם צריכים זה להכנס ולהבין את המנגון, ממש ממש פשוט. בקיצור הגיע הזמן שניקח אחריות אמיתית על הגורל שלנו, הגיע הזמן שאנחנו נקבע באמת מי יהיו  חברי הכנסת שלנו.

זו כתובת הפייסבוק של הקבוצה.  https://www.facebook.com/mitpakedim?sk=app_121104044674252

זה ממש לא משנה אם אתם ליכודניקים או עבודה, מצביעים קדימה או מרצ, רוצים את לפיד או מישהו אחר. העיקר שלא תסתפקו בקלפי בבחירות הכלליות, אתם חייבים להתפקד ולהשפיע מבפנים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s