אף אחד לא שאל אותי אם אני רוצה עכשיו בחירות. אף אחד לא בדק איתי אם אולי זה מקלקל לי את החופש בקיץ. אף אחד לא בדק אם זה מתאים לי לתוכניות. אני מודה שאני כועס. אני כועס כי אני מרגיש שהבחירות האלה לא צריכות להיות עכשיו. אני כועס כי 120 חברי כנסת שכמעט שליש מהם שרים וסגני שרים לא בכלל מתעניינים במה שאני והחברים שלי – 7 וחצי מליון אזרחים חושבים.

דמוקרטיה הם אומרים, ככה עובדת דמוקרטיה. ואני אומר שאני רוצה דמוקרטיה יציבה. אני רוצה דמוקרטיה של בחירות אחת לארבע שנים. שמעתי את אחת מחברות הכנסת אומרת שתפקיד האופוזיציה זה להפיל את הממשלה. סליחה? מאיפה הבאת את זה. תפקיד האופוזיציה זה לתפקד כמו אופוזיציה במשך ארבע שנים לפחות ולדאוג לכך שהממשלה תעשה מה שהיא צריכה לעשות לטובת האזרחים שלה. תפקידה של האופוזיציה הוא להיות השומר האמיתי של הדמוקרטיה, המפקח האמיתי על התנהלות הממשלה, המבקר האמיתי של פעילות השרים.

 והקואליציה? תפקידה לייצר לנו חיים יציבים. שנוכל לתכנן את העתיד שלנו כאן, שנוכל לדעת מה מצפה לנו. שנוכל להיות בטוחים שחוקים שהכנסת מחוקקת – על ידי חברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה אכן מקויימים, נאכפים ומבוצעים בדיוק כמו שהם חוקקו – ואם זה לא נראה לנו אז אנחנו חייבים לפעול לשנות אותם. אבל תפקיד הקואליציה הוא קודם כל לא לגרום לנו להרגיש טמבלים.

 אני לא רוצה בחירות עכשיו כי אני מרגיש שזה לזרוק כסף טוב לים סתם. אם ליברמן או ש"ס רוצים לעזוב – שיעזוב. אני בטוח שיהיו לפחות 26 חברי כנסת אחרים שישמחו להכנס לעוד שנה לקואליציה ולהרגיש חשובים.  400 מליון ש"ח לפחות זה הולך לעלות לנו – 400 מליון שזה רק ועדת הבחירות, ומה עם הקמפיינים המטופשים שנראה ושיבזבזו עליהם המון כסף – שלנו – ועוד פעם מי שירוויח מהכסף הזה יהיו חברי מדינת תל אביב – הפרסומאים, המעצבים, היועצים, העיתונים והטלויזיות ואפילו האינטרנט – אבל דחילק – 400 מליון ש"ח שבהם אפשר היה לקנות דירות לנכים זכאי דיור ציבורי שמחכים בתור ולקצר אותו בחצי.

 אני לא רוצה עכשיו בחירות כי כל החוקים החברתיים שאני וחברי לארגונים החברתיים עובדים עליהם כבר שלוש שנים ושנמצאים בשלבים שונים של חקיקה ילכו עכשיו לפח. ובעוד חצי שנה של בזבוז זמן נצטרך להתחיל הכל מהתחלה. וזה נורא. וזה מעצבן וזה מתסכל אותי.

 אני לא רוצה עכשיו בחירות כי אני מרגיש שהחבר'ה שם בכנסת לא ממש עושים את זה בשבילי, בשביל 7.5 מליון אנשים כמוני, הם עושים את זה רק בשבילם, בשביל ההישרדות האישית שלהם. אז יש לי הצעה. תוותרו לערוץ 10 על חובות העבר ובמקום זה הוא יקח את כווווווולכם להישרדות כנסת באיזה שהוא מקום נידח על הגלובוס – ואחרי שתהיו שם 40 יום ולילה אנחנו נדרג אתכם – ומי שיהיה הכי טוב – נבטיח לו מקום בכנסת הבאה – אחרי בחירות נובמבר 2013.

 תנו לנו פעם אחת ארבע שנים אמיתיות של שלטון שלאחריו העם הזה יוכל להחליט מה הוא רוצה ואת מי הוא רוצה שינהיג אותו, ולאן.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s