סוף סוף הדיור הציבורי על השולחן ובגדול. אחרי שנה של מחאה שבה צעקו עשרות אלפי ישראלים "העם רוצה דיור ציבורי" בלי שהם הבינו בכלל על מה הם מדברים, בא משה סילמן וטרף לכולם את הקלפים. השאלה היא כמה זמן זה יקח לפני שהדיון הציבורי בדיור הציבורי יתמסמס ונחזור למחות על מחירי העגלות לתינוקות.

אז בואו נדבר ת'כלס. לא צריך שדולות לדיור ציבורי, לא צריך הפגנות, לא צריך מחאות, ולא דיונים מרתוניים של שולחנות עגולים שבהם אנשים שמסכימים כמעט על הכל מנסים לשכנע את עצמם שהם מקדמים את המהפכה החברתית.

הדיור הציבורי דורש סולידריות חברתית, הוא דורש להיות השוויון בנטל, הגיוס של החרדים. הדיור הציבורי תובע שיתייחסו אליו בתור הנושא הכי חם עכשיו, הכי חשוב, יותר חשוב מחינוך חינם מגיל אפס, יותר הכרחי מהקמת אוניברסיטה באריאל, הרבה יותר רלוונטי מהורדת מחירי הדירות לזוגות צעירים.

וכדי להשיג את זה צריך רק דבר אחד. רק איש אחד. קוראים לו ליברמן. תחשבו על זה לרגע. לישראל ביתינו יש חברת כנסת שעומדת בראש השדולה לדיור ציבורי, יש לה שרה שאחראית על קליטת עלייה והעולים הם חלק נכבד מאלו הזקוקים לדיור ציבורי, יש לה לישראל ביתינו חברי כנסת חברתיים מאד ובכל זאת כל מה שמעניין אותה זה גיוס החרדים?

אז בואו נעשה רגע הפסקה ונשכנע את ליברמן שכדאי לו לדרוש מראש הממשלה דיור ציבורי לכווווולם.
ואם יהיו לנו 15 חברי כנסת של ישראל ביתינו, ועוד 11 של ש"ס ועוד 27 של האופוזיציה ועוד לפחות 8 של קדימה ובטח 5 של הליכוד סה"כ הגענו ל – 66 חברי כנסת, וזה לפי החשבון שלי מספיק בשביל להעביר את חוק הדיור הציבורי וגם חוק להרחבת הסיוע בשכר דירה ולחייב את הממשלה להשקיע את הכספים הדרושים כדי לספק לכל אזרח ישראלי שאינו יכול לממן לעצמו קורת גג ראוייה לעשות זאת בדרך של שכירת דירה בסיוע ממשלתי או מגורים בדירה שנרכשה על ידי המדינה כחלק מעסקאות הדיור החדשות וחוק הודלי"ם של ראש הממשלה.

וכדי שכל זה יקרה צריך רק ליברמן אחד שיבין שעם הדיור הציבורי הוא יכול להפוך למנהיג אלטרנטיבי. הוא יגרום לראש הממשלה להבין שלא משנה אם ש"ס בפנים או בחוץ עם ליברמן וישראל ביתינו אנחנו יכולים לשנות את התמונה החברתית של ישראל. ואח"כ נוכל לטפל בכל שאר הדברים, אבל לעשרות אלפי אזרחים תהייה קורת גג ואחרי זה הם יוכלו לדרוש גם חינוך שוויוני וחינמי וטיפולים רפואיים ותחבורה ציבורית. כי אין מה לעשות חברות וחברים, בלי קורת גג ראויה כל השאר ממש לא חשוב.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s