בואו נודה על האמת. הכל מסתובב סביב צבע העור.

כל שאר הדברים באים משם. אנחנו לא אוהבים צבע שחור. חוץ משמנים כמובן שחושבים שבגדים שחורים זה מרזה.  אבל אנחנו לא אוהבים אנשים עם צבע עור כהה. לא כשהם מזרחיים לא שהם בדואים, בטח לא שהם יוצאי אתיופיה.

858019_10151331111269150_1984169371_o

אנחנו לא אוהבים את המחשבה שנקבל תרומת דם מיוצא אתיופיה כמו שאנחנו לא רוצים להשכיר להם דירות כי לא נאה לנו שהם יגורו בתוך הקהילה שלנו, שיהיו חלק מאיתנו. מדינה גזענית, אין מה לעשות.

בשעות שעברו מאז נסיונה של ח"כ פנינה תמנו שטה לתרום דם, ניסו רבים להסביר שההנחיות של משרד הבריאות לא נוגעות רק ליוצאי אתיופיה, או למהגרי עבודה ומבקשי מקלט שרוצים לתרום דם כדי שאפשר יהיה לטפל בחברים שלהם אחרי שחטפו מכות מישראלים שלא אוהבים זרים.

מדובר בקבוצות שונות המוגדרות, בכל העולם, כקבוצות בסיכון, חולי המופיליה ומחלות דם שונות, אנשים ששהו במדינות המוגדרות מדינות בסיכון תקופה מסויימת, הומוסקסואלים ואחרים.

הבעייה, איך להגיד אותה בעדינות, בכל הקבוצות הללו אתה לא יכול לזהות את האדם רק מלהסתכל עליו. אתה לא יכול לקלוט מיהו חולה המופיליה ומי לא ועד שיחוקקו בארץ חוק שמחייב הומוסקסואלים להזדהות אתה אף פעם לא יכול להיות בטוח אלא אם האדם שיושב מולך כבר יצא מהארון.

לגבי יוצאי אתיופיה בישראל – זה ממש פשוט. צבע העור קובע, במקרים נדירים יש מי שבינינו שמתבלבלים ומחליפים אותם בבדואים מהנגב, אבל זה באמת היוצא מהכלל.

מדינת ישראל היתה חייבת להבין כבר לפני 15 שנים, אחרי שפרשת הדם התפוצצה, שצריך לעשות את הדברים אחרת. אז, היו לוקחים דם מהעולים כדי לא לפגוע בהם אבל לא היו עושים בו שימוש. עכשיו לא רוצים לקחת. מה יותר נכון?

זאת בדיוק הנקודה. יש כאן רק נכון אחד. והוא נכון לכולם. הדרך היחידה חייבת להיות זו שתקבע שכל מי שרוצה לתרום תורם. ובנק הדם יעשה אח"כ בדיקה לכל מנת דם, בלי בכלל לתייג אותה. הוא יבדוק ויחליט אם להשתמש או לא.

השאלה מאיפה הגיע הדם לא צריכה להיות רלוונטית. הדם יכול לשכב במקרר חצי שנה ואז לראות אם יש בו בעייה. הוא יכול, במקרים נדירים, לעבור בדיקות מיידיות. הן בטח יעלו יותר כסף אבל במבחן שלנו השאלה החשובה היא מה עדיף – שממשלת ישראל תוציא יותר כסף כדי לשמור על כבודם של ישראלים באשר הם ישראלים או שנמשיך ונחזה בארועים כמו אלו שהיו אתמול בכנסת – אגב, אני בטוח שאלמלא התקרית דוברי מד"א ומשרד הבריאות היו חוגגים עם תמונות החכי"ם התורמים דם – ארועים מיותרים שהנזק שהם גורמים הרבה יותר גדול כי חיים בקרבינו הרבה יותר מידי גזענים.

ד' זה דם. ד' זה דיור – ובשני אלה גילויי הגזענות הם רק דוגמא לישראליות המכוערת. הגיע הזמן להפסיק אותה.

מי שמכיר את פנינה תמנו שטה לא יעז להגיד שהיא עשתה פרובוקציה. מי שמכיר את הנחישות שלה לשמור על קבוצה נפלאה של ישראלים

שסובלים מגילויים שונים של גזענות על בסיס יום יומי יודע שהיא לא עושה הצגות.

מי שמוכן להחליק את הנושא ולוותר לאנשי מדא ומשרד הבריאות עושה שקר בנפשו ומעוור את עיניו ואת עיני חבריו.

פנינה תמנו שטה היא ישראלית גאה כמו כל אחד מאיתנו. פגעו בה שלא בצדק ומישהו חייב לשלם את המחיר. רק כשאנשים ישלמו את מחיר היהירות והגזענות שלהם תהייה לנו מדינה יותר טובה.

אני גאה בהכרותי וחברותי עם חברת הכנסת פנינה תמנו שטה מיש עתיד.

ד' זה דם. ד' זה דיור – ובשני אלה גילויי הגזענות הם רק דוגמא לישראליות המכוערת. הגיע הזמן להפסיק אותה.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s