מוסד הנשיאות צריך מישהו שמחובר לכל חלקיה של החברה הישראלית. כזה שמייצג את כולם. אחד שיודע לחייך כשצריך, לעמוד על שלו שהנסיבות קוראות לכך, להושיט יד למי שמבקש עזרה. נשיא שמקובל על כולם. לא משנה אם אתם בשמאל או בימין, הנשיא הבא שלנו צריך להיות באמת של כולנו. יש האומרים שהנשיא הוא הדמות הייצוגית של ישראל בעולם. אני חושב שנשיא המדינה צריך וחייב קודם כל לייצג את ישראל שבפנים. כלפי פנים. ישראל זקוקה לנשיא שלא יתבייש להביע את עמדתו, אחד כזה שהולך עם האמת שלו, מדבר את האמת שלו, מעביר את המורשת שלו הלאה.

אחד כזה שבא מן העם ושייך לעם. כזהו ח"כ ראובן (רובי) רבלין.  מדינת ישראל צריכה פוליטיקאי ובן אדם. פוליטיקאי על שום הצורך להתמודד עם המערכת, בן אדם על שום החובה לייצג את הישראלים כולם.

אף פעם לא הייתי מתומכי מפלגתו של רבלין, אני חולק עליו בכל מה שקשור לתהליך המדיני אבל אני מאמין לו כשהוא אומר שהוא רוצה שלום. יש לנו מספיק מדינאים בביצה הפוליטית שלנו ולכן אני רוצה נשיא אחר. כזה שמה שחשוב לו זו אחדות העם. האחרון שאני זוכר שהיה כזה הוא יצחק נבון. משכמו ומעלה. גם הוא כמו רבלין, ירושלמי שורשי. גם הוא כמו רבלין נצר למשפחה ותיקה וידועה כזו ששורשיה הציוניים אינם ניתנים להכחשה וערעור.

היום בו החלטתי שאני רוצה את רובי רבלין בתור הנשיא שלי היה לפני כשלוש שנים. קיימנו אז בכנסת כנס גדול בנושא בטחון תזונתי. רעב בעברית. על החובה של ממשלת ישראל לדאוג לבטחון התזונתי של אזרחיה. רבלין, יו"ר הכנסת, הוזמן. הוא מיד נענה? חשבתי שיבוא לברך וילך אבל הוא ישב והקשיב. דיבר ברצינות והבטיח לרתום את הכנסת לקידום החקיקה. הוא בהחלט ניסה. מול משרד האוצר זה היה קשה עד בלתי אפשרי, אבל ממרומי מקומו כיו"ר הכנסת הוא ידע שלתמיכתו הפומבית יש משמעות – בתקופתו העברנו את חוק המועצה לביטחון תזונתי ובכך נקבעה אחריותה של המדינה, בדיוק כמו שרצינו ורבלין תמך.

הנשיא הבא של מדינת ישראל צריך להיות כזה שבין באי ביתו, משכן נשיאי ישראל, יהיה מקום שווה לשועי ולפשוטי העם. נשיא שהנגישות אליו תהייה גדולה, שהשקיפות בהתנהלותו תהייה גדולה ושצניעותו תהייה רבה. זהו רבלין.

אני רוצה שהנשיא הבא שלי יהיה ירושלמי. כזה שירים את ירושלים על ראש שמחתה של מדינת ישראל. שיגיד שהיא לא שנייה למדינת תל אביב אלא ראש וראשה. שחשיבותה כה גדולה עד שהמאמצים להעניק לה מעמד מיוחד סוף סוף ישאו פירות, מובחרים.

הנשיא הבא של מדינת ישראל צריך להיות מחובר לעם שלנו על כל גווניו ומורכבויותיו, הוא צריך להיות עם כישורים של מגשר ומפשר ולא סכסכן ופלגן, הוא צריך להיות הגון והוגן, כזה שגם לחלש ולמיעוט ניתן להביע את דעתם ושהוא הוא, הנשיא, מגן על זכותם זו. הנשיא הבא של מדינת ישראל צריך שיהיה מענטש. הנשיאות מורמת מעם, הנשיא עצמו הוא העם. וכזה הוא רובי רבלין. ח"כ ראובן (רובי) רבלין. אני מצביע בשבילו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s