legaldep001small

מה גורם לתשע עורכות דין מעולות לוותר על שכר גבוה במשרדי עורכי דין נחשבים ולהעדיף  את המקצוע המורכב, השוחק והמתסכל לעיתים קרובות, של עריכת דין קהילתית או חברתית כפי שחלק מהחוקרים קוראים לה. כשהוקמה עמותת "ידיד" לפני שמונה עשרה שנה היה בה עורך דין אחר. מנהל. הוא התחלף במנהלת אחרת ובעוד אחת עד שבוקר אחד לפני כמעט חמש עשרה שנים היה ברור שבלי הקמתה של מחלקה משפטית יעודית שתאפשר לכל אחד ממרכזי הזכויות של "ידיד" הפזורים ברחבי הפריפריה הגאוגרפית והאזרחית של ישראל, להנות משרותים זמינים ומקצועיים ביותר ולסייע לאוכלוסיות מעוטות הזדמנויות שבמקרים רבים אין באפשרותן להגיע למשרדי עורכי הדין בערים הגדולות ואילו עורכי הדין משם, ממדינת תל אביב וסביבותיה הקרובות, אינם מעוניינים לכתת את רגליהם עד לפריפריה ובכך משאירים את האוכלוסיות הנזקקות ביותר לשרותים משפטיים נגישים בהדרה משפטית.

ברבות השנים הפכה המחלקה המשפטית של עמותת "ידיד" לגוף מקצועי וראשון במעלה בכל הנוגע לזכויות חברתיות וכלכליות ובמיוחד בתחומים של דיור ותעסוקה, ביטוח לאומי והתמודדות עם חובות וקשיים כלכליים, רוצה לומר תיקים בהוצאה לפועל, מאבקים כנגד בנקים חברות סלולר וגופים צרכניים ועוד. כיום מונה המחלקה המשפטית שמונה עורכות דין, שתיים מהן אף משמשות כמנהלות מרכזי זכויות המטפלות ביותר מחמשת אלפים תיקים בשנה וזאת בנוסף למעורבות שלהן בהליכי חקיקה שונים של המחלקה למדיניות חברתית בראשותי, בהכנת חוות דעת משפטיות ובהעברת הכשרות למנהלות מרכזי הזכויות למתנדבים ואפילו לעובדים סוציאלים בלשכות רווחה ממקומות שונים בארץ.

הן באות ממקומות שונים, ילדות שונה, קשיים והצלחות שונות. קחו למשל את עו"ד ורדית דמרי-מדר, מנהלת המחלקה המשפטית של "ידיד" שנולדה וגדלה בבאר שבע. שהפכה להיות פעילה חברתית ופמיניסטית. או את עו"ד שני רבינוביץ שעלתה מארה"ב לפני מספר שנים והיתה יכולה להיות היום מנהלת מחלקה במשרד עורכי דין מהגדולים בארץ אך היא בחרה ב"ידיד". רבינוביץ שילדה לאחרונה את ביתה בחרה להגיע למפגש הקבוע של המחלקה המשפטית כדי להתעדכן ולהשאר בתמונה, או את עו"ד יעל כהן-רימר, מי שהיתה מתמחה אצל נשיאת בית משפט  העליון לשעבר דורית ביניש ועזרה לגייס אותה, ממש לאחרונה לעמוד בראש המועדון המשפטי החדש שמקימה "ידיד" לקידום סוגיות של צדק חברתי וכלכלי של אוכלוסיות מעוטות הזדמנויות והמתמחה במימוש זכויותיהם של נשים בדואיות בביטוח הלאומי. אי אפשר בלי להזכיר את עו"ד יעל קסטן-רבסקי, המומחית להוצאה לפועל שבמבצע צוק איתן איבדה את גיסה סא"ל דולב קידר אך תוך זמן קצר חזרה להגן על חייבים. וישנה עו"ד מיה טל שבמקביל להיותה עו"ד היא גם מנהלת את המרכז הגדול של "ידיד" בתל אביב ואת עו"ד תמר לוסטר שהצטרפה לפני מספר חודשים ואת עו"ד מרים זלקינד והאחרונה מכולן, עו"ד יערה בצלאל שגם תנהל מעוד שבועיים את מרכז הזכויות החדש של "ידיד" בנתניה.

החברות והמקצועיות, ההתמחות בענפים שונים והראייה הרחבה וההוליסטית של צרכי הלקוח, לא רק בהיבטים משפטיים אלא קודם כל בשל היותו אדם, כל אלה הופכים את עורכות הדין של המחלקה המשפטית של עמותת "ידיד" למשהו יוצא דופן. למחלקה משפטית מעולה שבמעולות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s