ביום חמישי קיבלתי מתנה. ESPANET ישראל, השלוחה הישראלית של הפורום הבינלאומי למדיניות חברתית, גוף שהבנתי שהוא די נחשב בנוף המקצועי והאקדמי בתחום החקר והביצוע של מדיניות חברתית’ החליט שאחרי שנים לא מעטות של עשייה חברתית אפשר להגדיר שזהו מפעל החיים שלי, שהצלחתי לעשות אותו לא רע ושמגיע לי על זה פרס. כבוד. באמת כבוד.

כן. לפעול כדי לשנות, לטובה אני מקווה, את חייהם של אזרחי ישראל בדרך של השפעה ושינוי המדיניות החברתית הנהוגה כאן זה בהחלט הפך להיות מפעל החיים שלי. דרך החיים שלי אם תרצו. ובהחלט, ההגעה אתמול לאולם הכט באוניברסיטת חיפה ולקבל את הפרס בפני קהל המורכב ממובילי העבודה הסוציאלית והדאגה לאחר היתה מרגשת.

ולמה אני כותב לכם את זה דווקא עכשיו. כי אני רוצה לנצל את ההזדמנות של סוף השבוע כדי להגיד תודה. תודה לחברי הכנסת הרבים, וביניהם שרים בעבר ובהווה, על עבודה משותפת, שבלעדיה לא מעט חוקים שהשפיעו על חייהם של רבים מאזרחי מדינת ישראל, לא היו מגיעים לישורת האחרונה והופכים לאות חקוקה בספר החוקים שלנו. תודה לעשרות פעילים ופעילות חברתיים שהבינו שאפשר לשנות ושזה תלוי רק בהם והחליטו להשקיע מזמנם כדי שיהיה כאן יותר טוב לחיות. למנכלי"ת שלי, שרי רבקין, למנהלות מרכזי הזכויות , עורכות הדין והמתנדבים הנהדרים בעמותת "ידיד" שבלעדיהם אי אפשר היה לקדם שינויים רבים שאותם עשינו מאז הוקמה "ידיד" לפני 18 שנים.

IMG_2857small

תודה לסטודנטים שאני מלווה כבר כמה שנים ואשר מוכיחים כי עבודה סוציאלית היא עבודה עם חזון ויעוד וצומח בישראל דור חדש ומדהים של צעירות וצעירים שרוצים לשנות את היחס של החברה כלפי חלקיה החלשים יותר, תודה למרצות ולמנהלות בבי"ס לעבודה סוציאלית בתל אביב שבשנים האחרונות הצליחו לחשוב מחוץ לקופסא ולאפשר מהלכים, נסיוניים ברובם שכללו הקמת קליניקה לשינוי מדיניות, דבר חדשני ומיוחד. תודה גם למנהלי ועובדי ארגוני החברה האזרחית שאיתם אני עובד בשיתוף פעולה מתוך הבנה שסינרגיה אפשרית גם במקום שבו האגו משחק תפקיד.

תודה לעיתונאים הרבים שמלווים את השינויים שאנחנו מובילים מתחילת הדרך, ליועצים הפרלמנטריים והמשפטיים, לפקידים הבכירים במשרדי הממשלה שהבינו שלהקשיב ואף לקבל רעיונות, גם אם הם באים מהחברה האזרחית, זה דווקא דבר טוב. תודה לחברים, הדי חדשים שלי, במגזר העסקי שמבחינתם לקדם מדיניות חברתית חדשנית ומעודכנת יכול רק להואיל לעסקים שלהם ולא להזיק.

שינוי הוא דבר אפשרי. שינוי הוא דבר הכרחי. כל מה שצריך בשביל שהוא יגיע זה סבלנות, נחישות, אנושיות וידע. כשיש לך את כל אלה. השמיים הם הגבול. אני עוד כאן בכדי לשנות. אשמח אם אתם תמשיכו להיות איתי. 

ואם הייתי קצת "דביק", סליחה. פעם ב…… זה מותר גם.

בסך הכל חיים כאן הרבה אנשים שרוצים לשנות. כדי שהחיים כאן יהיו יותר טובים, בעיקר לאלו שהכנסתם מעוטה וההזדמנויות שניתנות להן לפרוץ קדימה לא באות בקלות. אני מסתכל לעתיד בעיניים ויודע כי נצליח לשנות. הרבה.

שבת שלום

רן

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s