נתחיל מהסוף. היום אחה"צ יתקיים ארוע מיוחד בחוף הדקלים בבת ים. 

״המטה המיוחד״ של יש עתיד יוצא לדרך. המטה הוקם למען קידום זכויות אנשים עם צרכים מיוחדים, לחבק ולעטוף את המשפחות ולסייע במה שניתן.

אבל עוד לפני זה בשעה 12:30 יתקיים דיון מיוחד של ארגוני הנכים וארגונים נוספים עם מנכ"ל הביטוח הלאומי כדי לדון בחלוקת 300 מליון השקלים (מעט מידי) שהובטחו להגדלת קצבאות הנכות בתקציב המדינה הבא.

ואני, שבדרך כלל קם כבר בחמש בבוקר, כי יש הרבה מה לעשות ומעט שעות. החלטתי שאת היום אני מתחיל בעוד פרק מ"הבית הלבן" הסדרה הנהדרת מפעם שמשודרת בשידורים חוזרים בחינוכית. וכן. זו רק סדרה. וזה רק תסריט שמישהו כתב ובכל זאת. אבל הפרק האחרון ששודר אמש עסק בהרחבת חוק הבריאות. ולא סתם – חוק שהתחיל ב- 2 מליארד דולר הפך ל-6 כי כל סנטור וקבוצת לחץ הצליחו להכניס משהו משלהם פנימה.

stackhouse

חוץ מסנטור סטאקהאוס שביקש, ממש בסוף הדרך 47 מליון דולר למחקר וטיפול באוטיזם. הממשל כמובן צחק עליו, הצוות הבכיר של הנשיא חשב שאפשר לנפנף אותו. את הסנטור בן ה- 78 שנדמה שאין לו כח פוליטי ואין לו יכולת השפעה ממשית.

אבל דבר אחד הם שכחו ודבר אחד הם לא ידעו. הם שכחו שהוא סבא ל- 7 נכדים ולא ידעו שאחד מהם סובל מאוטיזם. ואז זה כבר היה מאוחר מידי. 8 שעות עמד סנטור סטאקהואס על הפודיום בסנאט ודיבר. איזה דיבר, עשה פיליבסטר מדהים. 9 שעות לקח עד שמצאו דרך להוריד אותו מהפודיום ולהבטיח לו את 47 מליון הדולר. 47 מליון דולר מוצדקים לא פחות אם לא יותר מסעיפים רבים אחרים שהכניסו לחוק.

וכמו שאמר מרטין שין, הנשיא בסדרה. "אל תזלזלו בסבים. בשביל הנכדים שלהם הם יעשו הכל"

ואני? אני פשוט התרגשתי. כי החיים שלנו כאן הם ממילא כמו בסרט. אז בואו ניקח את הפרקים הטובים ופשוט נעתיק אותם. כדי שבאמת נגרום לנבחרים שלנו בממשלה ובכנסת לקבל את ההחלטות הנכונות.

היום שלי לפחות יתחיל במרפאת הסוכרת אחרי ששום טיפול לא עוזר ממש להוריד את רמת הסוכר הגבוהה שלי, ימשיך במוסד לביטוח לאומי ואח"כ אגיע גם לחוף הדקלים. להיות עם המשפחות. כי זה מה שצריך לעשות.

ומי שרוצה לצפות בכמה דקות אחרונות מהפרק = זה הקישור: 

https://www.youtube.com/watch?v=hKTH1YXbO7M

יום טוב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s