קיבלתי היום תשובה מנציב פניות הציבור בקופת חולים מאוחדת שגם אליו הופנה המכתב המקורי שנשלח למנכ"ל הקופה זאב וורמבנד. וזה מה שעניתי להם הערב: שלום, קיבלתי מייל מד"ר מ. שהציע לטפל בי באופן אישי כרופא משפחה ולדאוג לכל הבדיקות במהירות האפשרית. וכך הוא כתב לי: "מי שעושה הכנה לניתוח בריאטרי הינו רופא משפחה, אני אישית כרופא משפחה בירושלים, עושה עשרות כאלה בשנה. תור לרופא משפחה, 1-3 ימים במקרה הכי גרוע. בדיקות דם מלאות לצורך הניתוח דורשות יום אחד. בדיקות אחרות כמו אנדוסקופיה, אולטרסאונד וכו׳ לכל היותר תוך שלושה שבועות. הבעיה וצוואר הבקבוק העיקרי הינו התור לניתוח עצמו שנמשך בין 6 ל-12 חודשים וזה במגרש של בתי החולים. כלומר באמת ומתוך ניסיון רב אין סיבה להוציא כסף כלל על תהליך ההכנה. פנה לרופא המשפחה שלך ותוכל לבצע הכל ובמהירות. במידה ותרצה תוכל להגיע למרפאתי ואשמח לסייע בידיך."

המשכתי וכתבתי לאנשי הקופה וביניהם המנכ"ל. אני אפגש איתו אבל כפי שכתבתי לו והוא לא ענה לי הבעייה אינה רק שלי. בעיית הבירוקרטיה כפי שמצויינת במכתבי לפחות לגבי הניתוח הבריארטרי לאלו הזקוקים לכך בדחיפות היא תופעתית ומציקה ללקוחות רבים של הקופה. המשכתי להתכתב עם הרופא בנסיון להבין מהו ההליך הרגיל, מהי הפרוצדורה, מדוע אין צ'קליסט מסודר בנושא (כפי שאגב יש בבתי החולים הפרטיים), למה הרופאה המקצועית שממליצה על הניתוח לא מפנה לרופא המשפחה כדי שירכז את הטיפול במהירות וביעילות (אם הבירוקרטיה בכלל מאפשרת זאת).

במייל התשובה שלו כותב ד"ר מ. "כשתבוא לפגישה אשמח לעדכן אותך במהלך שאנו עובדים עליו שיוכל לתת מענה לבעיה זו ברמה רוחבית בקופה." ביקשתי כמובן לקבל את המידע כבר עתה אך הד"ר נעלם. אם יש מהלך. למה לא לפרסם אותו? ממתי עובדים עליו? מתי הוא אמור לצאת לדרך? ומה עושים החולים בינתיים?

IMG_0164small

כמי שעוסק שנים רבות בניהול מאבקים ציבורים כך גם במקרה הזה. לא האני הפרטי הוא החשוב אלא הציבור כולו. בימים האחרונים מתגבש המאבק הציבורי שהתחלתי לנהל בנושא בעמוד הפייסבוק שלי https://www.facebook.com/ran.melamed  תוכלו לראות שעל שני הפוסטים הראשונים היו יותר מ- 600 לייקים ו- 250 שיתופים וזאת בלי שהיו הפניות כל שהן מצידי לאמצעי התקשורת השונים.

נדמה לי שההתעלמות על בקשתי לקבל את ההסברים המערכתיים ולא רק האישיים אינה במקומה. הערב יעלה הפוסט השלישי ובו בין השאר תגובתכם והטלת האחריות בכלל על בתי החולים – כי אם אפשר אז למה לא. נדמה לי שזו לא הדרך. ממתין להתייחסותכם."

ואני אמשיך. עד שהמערכת תתחיל לעבוד אחרת. ואם מתחשק לכם לעזור. אז לייקים ושיתופים. זה השלב הנוכחי ויש תוכניות אחרות להמשך.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s