ולחברות ולחברים שלי כאן. אני שוב זקוק לעזרתכם. תשתפו, תעשו לייק, תתייגו את הקופה. אחרת זה לא יצליח. לא יהיה שינוי.
————————————–
למר זאב וורמברנד שלום רב,
זה שוב רן מלמד, כן כן, הלקוח הנודניק שלך מירושלים. זה שמעז להתלונן שהמערכת שלך לא מתפקדת.
אז אני חוזר אליך שוב הבוקר והפעם כדי להגיד לך שנכשלת.
נכשלת בנסיון להוכיח לי שטעיתי ושאתם עובדים אחרת
נכשלת בנסיון להראות לי שגם אם יש תקלות במקומות שונים במערכת הכלכך גדולה שאתה מנהל, הרי שזה דבר פעוט ערך והמערכת מתחדשת, משתנה ומתפקדת בצורה הולמת אם לא למעלה מכך.
נכשלת בזה שכחלק מהאסטרטגיה שלך בחרת בשיטת ההכפשה וההשתקה
נכשלת בזה שחשבת שעם הזמן אני פשוט אסתום את פי.
אז זהו. שלא. לא אשתוק יותר. ולא אחכה.
 
אני כותב לך הבוקר אחרי ששבוע ימים לא כתבתי. לא דיברתי, לא פעלתי. לא עשיתי דבר. שבוע ימים (סליחה, שבוע פחות יום), חיכיתי בסבלנות לשינוי שהבטחת. אחרי שפגשתי את מ. הרופא ששלחת לעזור חיכיתי שהשינוי יתרחש. הוא הרי לקח ממני את כל ההפניות המוטעות והלא מוטעות שקיבלתי מרופאת הסוכרת שלי ואמר שהוא מטפל. אז חיכיתי בסוף השבוע, וביום הראשון וגם השני.
ואני חייב להודות, בצהרי השני הגיעה שיחת טלפון, נדמה לי שהיה זה "נותן השירות המלא" שלך. אותה דמות חדשה שלפי התוכניות שסיפר לי ד"ר מ. היא זו שתרכז פעילות בקרב חולים מורכבים. הוא התקשר, אמר לי שקיבל הנחיות מד"ר מ. אבל מסתבר שאלו לא היו ההנחיות שד"ר מ. סיכם איתי שהוא יתן. אפילו שמו של המנתח שאיתו סוכם שאפגש, השתנה לו בין יום שישי לשני.
 
imag0097small
ואני חזרתי שוב על הסיפור כולו, תיארתי בפרוטרוט את שהתרחש בפגישתי עם ד"ר מ. הוספתי נקודות נוספות כמו העובדה שקופת החולים בניהולך אינה פועלת על פי כללי חוזר מנכ"ל משרד הבריאות בנוגע לטיפול המקדים, ולאחרי הניתוחים הבריאטרים והוא בתגובה הבטיח לבדוק ולחזור. ואני מחכה. עברו עוד ימים ובינתיים, אין תור למנתח, ואם רציתי לעשות בדיקות הרי שגם אותם אני כבר לא יכול לעשות כי כל ההפניות נמצאות אצלכם, אין לי שום הפנייה בידי. בקיצור, עוד שבועיים חלפו להם כאשר רמת הסוכר שלי אינה מאוזנת כלל.
 
האמת היא שרציתי להגיד לך ללכת ולבדוק במחשב את ערכי הסוכר שלי בשבוע האחרון. אבל פתאום נזכרתי כי אתה בעצם לא יכול, כי השיטה שבה הקופה משתמשת כדי לקרוא את הנתונים ממד הסוכר שלי אינה מאפשרת לשמור אותם בענן הממוחשב שלכם ואפילו לא במחשב האישי בעמדת האחות במרפאת הסוכרת, כי גם שם התוכנה שמשתמשים מוחקת את הנתונים הישנים כאשר מעבירים אליה נתונים חדשים מה שאומר שהמשכיות פשוט אין.
 
והבוקר, אחרי שבדקתי את רמת הסוכר (235 אחרי השינה ולפני האוכל) החלטתי שהגיע הזמן למכתב נוסף. יכול להיות שלא תרצה לענות, יכול להיות שתשסה בי שוב את יחצניך, הכל יתכן
אבל לי דבר אחד ממש ברור היום. נכשלת. והכשלון הוא שלך כמנהל. והכשלון שלך פוגע בלקוחות שלך. במבוטחי הקופה.
נכשלת כי לא טרחת להתייחס לבעיות המערכתיות שהעליתי, לשיטת העבודה המנוגדת לחוזר מנכ"ל משרד הבריאות, או כזו שמשתמשת בה פשוט בצורה הנוחה לכם, הקופה, לא בהכרח למטופלים שלכם. רוצה דוגמא?
 
בבקשה. בחוזר שמספרו 22/2013 קובע למשל סעיף 4 בין השאר כי : הערכה פסיכולוגית ופסיכוסוציאלית תתבצע על ידי פסיכולוג או עובד סוציאלי קליני, דמויות אלה הפכו אצלכם לפסיכיאטר, למה בדיוק?
נמשיך, לדברי ד"ר מ. להזכיר, הרופא שלך, צוואר הבקבוק הוא 4 מפגשים נדרשים אצל דיאטנית. מה לעשות אבל בחוזר המנכ"ל אין זכר להנחייה הזו, לעומתה יש בהחלט הנחייה (סעיף 5) לכך שהמנותח (לא המועמד לניתוח, המנותח) יקבל לפחות 6 מפגשים שבהם ירכוש כלים להסתגלות לתזונה נכונה לאחר הניתוח. אלו רק חלק מהשאלות והתהיות שעוברות במוחי בשבועות האחרונים.
 
הנסיון להבין מדוע אין חומרי הסברה מפורטים ובשפות שונות באתר הקופה או במרפאות השונות שאותם יכולים המבוטחים לקחת הביתה כדי ללמוד קצת יותר על מה שצפוי להם, האם באמת קופת החולים מסתמכת על כושר החיפוש האינטרנטי של כולנו?
 
מר וורמברנד, מכתבי הראשון אליך נכתב ונשלח ב- 28 באוגוסט. מאז חלפו להם 10 ימים. מבחינתי 10 ימים יקרים שבהם לא רק שלא התקדמנו אלא נסוגונו לאחור.
נכשלת.
 
בברכה,
רן מלמד
העתק:
ח"כ יעקב ליצמן, שר הבריאות
ח"כ אלי אלאלוף, יו"ר ועדת העבודה הרווחה והבריאות
ח"כ קארין אלהרר, יו"ר הועדה לביקורת המדינה
מר משה ברסימנטוב, מנכ"ל משרד הבריאות
השופט בדימ. יוסף שפירא, מבקר המדינה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s