כמעט שבועיים עברו מהמפגש המאכזב כלכך עם ד"ר מ. הרופא של מנכ"ל מאוחדת. רופאת הסוכרת שלי יצאה לחופשה ואני מנסה להתמודד לבד עם הסוכר הלא מאוזן. לאחר שמכתבים ששלחתי פשוט לא נענו החלטתי לבקר שוב במרפאת הסוכרת. רציתי שלפחות "יורידו למחשב", את נתוני הבדיקה מהמכשיר, כדי שנדע כולנו מה קרה בשבועיים האחרונים. אז הורידו.

שאלתי אם יש רופאה שיכולה לראות את התוצאות לפני יום חמישי, אמרו שלא. שאלתי אם אפשר לקבוע תור למנהלת מרפאת הסוכרת, שאגב, היתה באותו יום במקום, אמרו לי כמובן שאפשר, תבוא ב- 28 לנובמבר.

new-doc-5

יצאתי החוצה. רציתי לקבל חידוש למרשמים שלי אז ניגשתי לאחד מרופאי המשפחה שהיה בתורנות, המרפאה, קרית יובל הנמצאת בדרום מערב ירושלים. "אני לא יכול לטפל בך כי כבר היית אצל שני רופאים ברבעון. אתה חייב להגיע לאחד מהם כדי לקבל את המרשמים המעודכנים". "אבל זה בקצה השני של העיר. ברוממה", ניסיתי לשכנעו. "אין מה לעשות", הוא ענה בתוקף, אלו נוהלי הקופה". עזבתי את המקום כשאני צולע ומתנשם בכבדות (קוראים לזה בעיות של אסטמה ופיברו). הערב והלילה שלאחרי היו קשים מאד. גם היום שלמחרת. פעם ראשונה שהייתי צריך לעזוב את העבודה בצהריים וללכת לנוח. הגוף בגד בי.

אחרי יומיים הגיע אליי מכתב מד"ר מ. וכך הוא כתב לי: "אני עוסק ברפואת משפחה מזה כ- 30 שנה, כמו כן עסקתי כל השנים בהכשרת דור העתיד של סטודנטים לרפואה ורופאי משפחה. כל השנים עבדתי מתוך אמונה שלמה שמטופל שלא יצא נשכר מהמפגש איתי, גם אם להערכתי אני עשיתי מלאכתי נאמנה, הרי שזה כישלון של הטיפול שניתן על ידי וכך גם הסברתי כל השנים לכל מי שהיה צמוד אלי לצורכי לימוד. לשמחתי במהלך השנים זכיתי לאין סוף היזונים חוזרים חיוביים ביותר מצד מרבית מטופלי ועל כך אני מודה לבורא עולם בכל יום. למרות זאת, כמו שתמיד למדתי, תמיד יש מצבים בהם עם כל הרצון הטוב וההשתדלות המרבית, יש מי שאנו נכשלים, מכל הסיבות שבעולם, ליצור קשר טיפולי חיובי, ולמרות כל ההשתדלות שאנו עושים המטופל חש שלא קיבל מענה מספק לפנייתו.

לפני זמן פנה אלי המנכ"ל לאור פנייתך אליו, וביקש ממני לסייע לך בפנייתך הרפואית אליו, כפי שהוא עושה מידי פעם גם עקב פניות של מטופלים אחרים וזאת על רקע הערכתו אותי כרופא סביר ולא על רקע פעילותי בהנהלה. אני תמיד שמח לנסות ולסייע לכל מטופל הפונה אלי, וכפי שיעידו לזכותי רבים, תמיד אני עושה כל שביכולתי לעזור כולל הפעלת כל עובדי הקופה, כך שהמקרה שלך לא היה שונה ושמחתי לנסות לעזור. אף חשתי בפגישה אתך שנוצר בנינו קשר טוב וכי אוכל לסייע בידך, אך כנראה שטעיתי.

לצערי, אני מבין, שכל ניסיונותיי וניסיון העובדים מהם ביקשתי לעזור, רק גרמו לך להרגשה שכולנו לא פועלים כהלכה דבר שפגע מאד בעיקר בעובדים האחרים, מאחר וחשו שרצו לעזור וקיבלו בתמורה רק ביקורת.

לאור כל זאת, אני מבקש להתנצל בשם כולנו, ולהמליץ לך לבחור ברופא אחר שאולי יוכל לסייע בידך יותר.

אין בכך למנוע ממך לחזור אלי בכל שלב שתבחר בכך, אך אני חרד בעיקר לבריאותך, והרגיש יותר טוב אם תמצא רופא שיוכל להדריך אותך טוב ממני בקידום מצבך הבריאותי. אני לרשותך כאמור בכל בעיה במידה ותזדקק שוב לסיוע שלי, אשמח אם תקבע פגישה במרפאתי ברוממה ירושלים."

כתבתי לו שאקבע תור נוסף. שאלתי שוב מה קורה עם ההבטחות שהבטיח. על זה לא קיבלתי תשובה. בבוקר, במקביל לקביעת התור, החלטתי להגיש תלונה רשמית לנציב הקבילות במשרד הבריאות. נראה מה יהיה עכשיו, ככל הנראה בקופת חולים ישימו שומר מיוחד בכל מרפאה כדי למנוע ממני להכנס.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s