וזה המכתב ששלחתי הערב למזכ"ל הנוכחי, ח"כ חיליק בר.

                                                                                                                 ‏15/12/2016

לכבוד

ח"כ חיליק בר

מזכ"ל מפלגת העבודה

באמצעות דוא"ל ybar@KNESSET.GOV.IL

שלום רב,

                     הנדון: הדרת חברי מפלגה מהתמודדות על תפקיד מזכ"ל המפלגה

כחבר מפלגת העבודה מזה שש שנים ויותר נחתה היום בתיבת הדואר האלקטרוני שלי הודעה בדבר האפשרות להתמודד על תפקיד מזכ"ל מפלגת העבודה. למרות שאין בכוונתי להתמודד על התפקיד החלטתי לקרוא את תקנון הבחירות.

לתדהמתי הרבה גיליתי בתקנון את הפסקה הבאה: "המועמדות תוגש למינהל מפקד וחברות במועד שייקבע ע"י ועדת הבחירות. חבר מפלגה זכאי להיכלל ברשימת המועמדים, בתנאי שמילא טופס הגשת מועמדות ושילם אגרת בחירות בסך 10,000₪, באמצעי תשלום אישי של המועמד כאמור בהחלטת ועדת הבחירות, ובכפוף לאישור מועמדותה/ו על ידי וועדת הבחירות. (להלן : "אגרת הבחירות") מובהר כי אגרת הבחירות לא תושב".

אני מודה שברגע בו קראתי את הדברים הורדתי את משקפיי ושפשתי את עיני בחוסר אמון. האם יתכן שמפלגת העבודה, זו שחורטת על דגלה את עקרונות השוויון והדמוקרטיה, זו שמתיימרת לתת הזדמנות שווה לכל אחד מהחברים בה, מבצעת הדרה מכוערת של חבריה אשר הפרוטה אינה מצוייה בכיסם? האם רק מי שיכול להרשות לעצמו לוותר בקלות על סכום שכזה ראוי להתמודד על תפקיד מזכ"ל המפלגה?

ניסיתי לחשוב על הסיבות שהביאו את הנהגת המפלגה לקבל את ההחלטה האומללה הזו, ניסיתי לתאר לעצמי את ההוצאה הכבדה שהמפלגה צריכה להוציא על הדפסת רשימות המצביעים כדי לחלק אותם למועמדים, חשבתי שאולי הכסף דרוש כדי לארגן את יום הבחירות, אולי כדי לממן תשדירי שירות וחומרי הסברה שיחולקו על ידי המפלגה בצורה שוויונית לכל המועמדים ואפילו חשבתי על האפשרות שמדובר בדרך, מוזרה  ולא הגיונית, שמטרתה למנוע "הצפה" של מועמדים אשר לרובם אין כלל סיכוי.

די במהירות פסלתי את כל האפשרויות למעט זו האחרונה ודווקא זו המדברת על סינון מוקדם של המועמדים מעלה בי את חמתי. אין שום בושה? אם זו אכן הסיבה שבשלה החליטה הנהגת המפלגה לקבוע כי כל מועמד ישלם למפלגה סכום של עשרת אלפים ש"ח עבור הזכות להציג את מועמדותו לתפקיד מזכיר המפלגה הרי שמדובר בשערורייה של ממש. לא פחות. בעיקר לאור העובדה שאין מדובר בתשלום ערבות כנגד שירותים שהמפלגה תספק, באשר הם אינם מפורטים בתקנון שפורסם, אלא בתשלום שלא יוחזר (נדמה לי אגב שזו מילה יותר מדוייק מהמילה תושב).

האם אין דרך אחרת לסנן מועמדי קש או מועמדים חסרי סיכוי? למשל בדרישה להעמיד מספר מינימלי של תומכים (50 למשל), או בדרך ראוייה אחרת שאינה נוגעת למצבו הכלכלי של אדם המבקש להבחר לתפקיד כה חשוב ומרכזי במפלגה.

כמי שהצטרף למפלגת העבודה לפני מספר שנים פשוט כי האמנתי בדרכה וחשיבות היותה שחקן מרכזי במפה הפוליטית בישראל, אני פונה אליך ואל הנהגת מפלגת העבודה להודיע מיד על ביטולה של ההחלטה האומללה הזו.

                                                              בברכה, רן מלמד

העתק:

ח"כ יצחק הרצוג, יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ מירב מיכאלי, יו"ר סיעת המחנה הציוני, ח"כ איתן כבל, ח"כ שלי יחימוביץ,

ח"כ איציק שמולי, ח"כ נחמן שי, ח"כ מיכל בירן, ח"כ איתן ברושי, ח"כ זוהיר בהלול, ח"כ מיקי רוזנטל, ח"כ עומר ברלב,

ח"כ מנואל טרכטנברג, ח"כ איילת נחמיאס ורבין, ח"כ רויטל סויד, ח"כ אראל מרגלית, ח"כ סתיו שפיר, ח"כ עמיר פרץ

ח"כ יוסי יונה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s