משהו גדול התחיל להתרחש בישראל בתחילת השנה. מנהיג חדש הגיע. סחף בסערה את הנמנמת המכונה מפלגת העבודה, הפיח בה רוח חדשה והראה את האור בקצה המינהרה המובילה להחלפת השלטון בישראל. לאבי גבאי, הירושלמי לשעבר יש משנה סדורה. אפשר להתווכח איתה ואפשר גם לקבל אותה קודם כל כי היא אחרת מכל מה שהיינו רגילים לו ממפלגת העבודה בשנים האחרונות. אפשר לקבל אותה כי אין חלופה טובה יותר ובטח לא כזו שכבר עכשיו מביאה מתפקדים חדשים אשר יחד איתם ניתן יהיה להביא עוד מאה חמישים או מאתיים אלף קולות בבחירות הבאות ולהחליף את השלטון.

IMG_0323

אבל במפלגת העבודה כמו תמיד, החבר'ה מצליחים לקלקל לעצמם. ראיתי היום מסמך שהגיש אחד מחברי המפלגה כדי לבטל את השינויים שמציע היו"ר החדש. "אנחנו מפאיניק"ם בנשמה ובעד פשרות" הוא כתב. נוי שוין. הרי זו בדיוק הסיבה שהמפלגה נמצאת היום במקום שבו היא נמצאת. בגלל מה שהמפאיניקים של פעם עשו ובגלל איך הפשרות הבלתי מתקבלות על הדעת שהם רוצים לעשות היום.

לפני חמש או שש שנים הצטרפתי למפלגת העבודה בגלל בוז'י הרצוג. חשבתי שהוא באמת הכי מתאים להוביל. אחרי עבודה מאומצת הנצחון היה בטווח היד. ממש ממש קרוב, אבל אז במניפולציה פוליטית החלפת השלטון לא צלחה. עכשיו יש לכולנו הזדמנות למשהו אחר. למנהיג שמנצל את היתרונות שלו לטובת הכלל. המדינה ובסוף גם המפלגה. אבל המפלגה אסור לה שתבוא במקום הראשון בשום מקרה. הויכוח בין המזכ"ל למנכ"ל העתידי או ליו"ר מיותר. הרי ברור לכולם שבלי 30 מנדטים אין לגבאי סיכוי להחליף את הממשלה. ומי בדיוק יהיו ב-30 המנדטים הללו, אני מקווה שחברי מפלגה שלא מזכירים את "נבחרת הליכוד" הנוכחית.

סוף סוף יש סיכוי למהלך רחב שאם יצליח הוא יביא יותר מנדטים ממה שקיבלה רשימת המחנה הציוני בבחירות האחרונות ואז נוכל לחגוג את החלפת השלטון כפי שחגגנו בשנת 1992, באותם ימים שמחים הייתי דובר מרצ ויחד חגגנו עם אנשי "אמת" את נצחונו של רבין ואת האפשרות להקים ממשלה שתחליף אחרי 15 שנים את שלטון הליכוד.

אתם, חברי מפלגת העבודה, באמת חושבים שהפעולות של גבאי פוגעות בדמוקרטיה? אתם באמת מאמינים שאם לא יהיה שריון למזכ"ל, שממילא חוזר ואומר כי הוא רואה לנגד עיניו רק את טובתה של מפלגת העבודה, זה מה שימנע מהמפלגה את המהפך שהיא כלכך מצפה לו?

הגיע הזמן להסתכל באומץ קדימה ולתת הזדמנות למי שכבר הצליח בזמן קצר לעשות מהפך ולהבחר, כנגד כל הסיכויים שנתנו לו חברי המפלגה, ליושב ראש שלה. הגיע הזמן שאת המאבקים הפנימיים תשמרו לימים שלאחר הבחירות הבאות. לאחר הנצחון והחלפת הממשלה.

——————————-

רן מלמד, חבר מפלגת העבודה וסמנכ"ל עמותת "ידיד". אבי גבאי היה יו"ר עמותת "ידיד" בהתנדבות מאז התפטר מהממשלה בחודש מאי 2016 ועד לאחרונה כשנבחר לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s