את השבוע התחלנו עם תושבי עכו שלא מוכנים לגור יחד עם דיירי הדיור הציבורי כי הם "לא נורמטיביים" ואנחנו מסיימים בכאב וכעס עצומים על קיבוץ דגניה שסירב לקבל לחברות נערה צעירה , בת הקיבוץ, כי היא "לא נורמטיבית ולמדה במקומות שמיועדים לילדים כמוה" (בי"ס לחינוך מיוחד)
מבין כל ההתנהלויות וההתנהגויות המכוערות, שחצניות ואופטרטוניסטיות של חברי הקיבוצים במהלך השנים האחרונות האליטיזים הצרוף שנקשר תדמיתית בהם, אף אחד מאלה לא מצליח להתעלות על המעשה שמתואר בישראל היום ואשר כלל לא הוכחש על ידי חברי הקיבוץ.
 
הדבר היחידי שנותר לעשות הוא לגרום לכל חברי הקיבוץ שהצביעו נגד ההחלטה לצרף את הנערה כחברת הקיבוץ להתבייש בהצבעתם, צריך למנוע מהקיבוץ תקציבים ממשלתיים ולצפות שמייסדיו שתרמו כלכך הרבה למדינת ישראל יתהפכו בקברם ויקוננו על מה שהפכה מורשתם להיות.
 
צריכים חברי הנהגת הקיבוצים להקיא מקרבם את הקיבוץ וחבריו, צריכים כל הישראלים המטיילים בימים אלה בצפון לצאת ולהפגין מול שערי הקיבוץ ולדרוש לא רק את שינוי ההחלטה אלא גם את פיזורו של ועד הקהילה ובחירת ועד חדש שיכלול בתוכו גם חבר בעל מוגבלות/צרכים מיוחדים.
 
עם חזרת הכנסת מפגרה אני אפעל כדי שקבוצה גדולה ככל שניתן של חברי כנסת תשנה את החוקים הרלוונטים כך שהצבעות שכאלה לא יוכלו להתקבל יותר בקרב חברי הקיבוצים באשר הם.
 
אגב, לפני מספר שנים ניהלנו, בעמותת "ידיד", מאבק נגד קיבוץ אחד, היו כמובן אחרים, שסירב לקבל כתושבת (אפילו לא כחברת קיבוץ) אם חד הורית בטענה שבגלל שהיא חד הורית יש בעייה עם הביטחון התעסוקתי וההכנסה שלה. 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s