קמפיין ציבורי יצא לדרך בדרישה להגדיל את קצבאות הקיום עקב המצב הכלכלי ומשבר הקורונה

מתחילת השבוע מופצים מידי יום מאות הודעות דואר אלקטרוני לשרי הממשלה, חברי הכנסת והפקידות הבכירה במשרדים השונים ובהם תמונה של ישראלים החיים בעוני ושמצבם הכלכלי הוחמר בעקבות משבר הקורונה וכן תמונות של אנשי אקדמיה ומנהלי ארגונים חברתיים הקוראים לממשלה לאפשר לאוכלוסיות מעוטות ההכנסה להתקיים בכבוד על ידי עדכון והעלאה של 20% בקצבאות הקיום של הביטוח הלאומי.

ההודעות נשלחות כל יום, פעמיים ביום, בשבע בבוקר ובשתיים בצהריים אל רשימת תפוצה ענקית שהוכנה על ידי יוזמי ומובילי הקמפיין כאשר בכל הודעה מופיע/ה דמות אחרת המישירה מבט אל הקורא ומבקשת ממנו "תסתכלו לי בעיניים – אני מבקשת קיום בכבוד ולא שקל פחות".

במסגרת הקמפיין בו נוטלים חלק יותר מ-20 ארגונים לשינוי חברתי יחד עם 30 אנשי אקדמיה, מנכלי"ם לשעבר של הביטוח הלאומי, פעילים חברתיים וישראלים המתקיימים מקצבאות הקיום של הביטוח הלאומי, דורשים המארגנים מהממשלה לבצע התאמה של קצבאות הקיום למצב החירום במשק. לדברי יוזמי הקמפיין, רבנים למען זכויות אדם, נקודת מפנה-המרכז לקידום מדיניות של רווחה כלכלית, הפורום למאבק בעוני "המשבר הכלכלי הנלווה להתפשטות נגיף קורונה, פגע בכל בית בישראל. עם זאת, ההשפעה שלו על משקי הבית מעוטי ההכנסות גדולה ומסוכנת, עוד יותר. הצעדים שננקטו בתוכנית הכלכלית חשובים לכשעצמם אך משאירים ללא מענה מספק את המשפחות הנזקקות ביותר. עלויות הקיום גדלו בעוד ההכנסות והסיוע הצטמצמו. רבים מהשירותים בקהילה הושבתו, ועמותות הסיוע מתקשות לעמוד בצרכים ההולכים וגדלים. ללא התערבות דחופה של המדינה משפחות אלו ידרדרו למצב שיהיה קשה מאד להתאושש ממנו בהמשך. יש חשש כבד שבטווח הבינוני והארוך העוני יעמיק ויתרחב.

במסמך הדרישות של מארגני הקמפיין הם דורשים מהממשלה לתת מענה מיוחד ודחוף לאוכלוסייה המוחלשת ביותר, אשר הסיוע הכללי אינו מספק כדי למנוע מהם להידרדר למצב קיצון.  "אנו מציעים להתמקד בהעלאה של 20% בקצבאות הקיום ובנוסף לתקן עיוותים במערכת הקיימת

הארגונים המשתתפים בקמפיין: רבנים למען זכויות האדם, נקודת מפנה-המרכז לקידום מדיניות של רווחה כלכלית , הפורום למאבק בעוני, נכה לא חצי בן אדם,   121 מנוע לשינוי חברתי, הקול הנשי, מזון, עוסי"ם שינוי, לתת, איתך, קו לעובד, במקום, תיקון, אבני דרך, לשמה, האגודה לזכויות האזרח, אגודת יהודי אתיופיה, המוקד לפליטים ומהגרים, החברה להתחדשות יישובית ודיור חברתי, רופאים לזכויות אדם, עמותה לקידום החינוך ברהט, עמותת צעד קדימה, שדולת הנשים, שחר חדש בנגב.

להורדת נייר המדיניות המלא לחצו על הקישור: : https://bit.ly/2TbCfaJ

רצ"ב תמונות וסיפורי המשתתפים בקמפיין (הרשימה תתעדכן מידי יום)

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s