אז הולכים לסגר אבל כזה שממש לא ברור מה המטרה שלו. האמת היא שהמטרה די ברורה. למנוע התקהלויות שיכולות להביא להדבקות בנגיף. אז אסור מסעדות וארועים ומלונות. ועושים סגר כדי למנוע מאנשים ללכת לים – נוצף בקרוב בסרטונים של שוטרים אמיצים שמחכים על החוף לתפוש גולש גלים שנכנס להתבודד עם המים.

מותר ספורט יחידני אבל לא בקבוצות, אז כל אחד יגיד שהוא לבד, מותר ללכת לעבודה, רק אם אתה במגזר הפרטי ואתה לא מקבל קהל ושוב ימנעו מבני משפחות של אנשים עם מוגבלויות להגיע לבקר אותם במעונות בהם הם מבלים את חייהם ומשתוקקים לחברת המשפחה.

אסור לצאת מהבית למרחק העולה על 500 מ' אלא אם זה לקנות מזון ותרופות. אופס. לא רק, אם צריכים מטאטא או חומרי ניקוי מותר גם. אם צריך לתקן מחשב או מערכת סטריאו מותר גם. נדמה לי שכדאי להמון עצמאים פשוט להחליף את המוצרים והשירותים שהם מספקים ומוכרים כי כך יוכלו להמשיך ולהתקיים.

נמשיך. אין קבלת קהל במשרדי ממשלה ובכלל השירות הציבורי יושבת, אבל מי שיש לו עיקול על חשבון הבנק או על המשכורת יכול ללכת ולדפוק את הראש בקיר כי העיקולים ימשכו, כאילו אין סגר, בגלל שבמגזר הפרטי אפשר להמשיך ולעבוד זה אומר שעורכי הדין מוצצי הדם ימשיכו בתרגילים המושחתים שלהם כדי לגזור קופונים על חשבונם של חייבים שאיתרע עליהם מזלם, אבל הי, העיקר שהכנסת נתנה אישור שלא לעקל רשיונות נהיגה של חייבים ובמיוחד חייבי מזונות שפוגעים בילדים שלהם חודשים שלמים ברציפות.

מה עוד. ממשיכים בנסיונות ללמידה מרחוק. הבעייה שלהרבה תלמידים אין מחשבים ואין תוכנית מסודרת לספק להם. גם לא קווי אינטרנט מהירים, מסתמכים על פילנתרופיה אבל לא ממש מסייעים לארגונים שפועלים בתחום. אגב, במוסדות להשכלה גבוהה ממשיכים לגרוט מחשבים מעולים ששימשו דוקטורנטים בעבודתם ומשזו הסתיימה הם נאלצו להחזירם למוסד בו כתבו את הדוקטורט שלהם, במקרים רבים בעל שם ארוך ולא ברור שאין מאחוריו כל יכולת יישום פרקטית. העיקר שנכתוב דוקטורט לטובת החיים עצמם.

ומה שחסר זה תשובות אמיתיות על הסכנה הבריאותית. לא במספר החולים או הנדבקים אלא במספר החולים קשה, המונשמים, המתים. האם הוא באמת הולך וגדל? האם באמת כל מי שמת אכן מת מקורונה וספיחיה? האם יתכן שהוא היה מת בכל מקרה מאותה מחלה ממש שגרמה לליבו להפסיק לפעום?

הולכים לסגר פעם שנייה. הרבה יותר שאלות מתשובות. הרגשה של הסטריה פוליטית מלווה בחוסר ידע, חוסר אונים, חוסר ניהול וחוסר מנהיגות טוטאלי.

ובנוסף לכל אלה יש גם את הישראלים השקופים. אלה שבכל השנה נאבקים על אויר לנשימה, קצת כסף לאוכל ותרופות, על קורת גג ראוייה. אז יתנו להם חבילת מזון או שתיים וזהו. אפילו את סכומי הסיוע בשכר דירה משרד השיכון בראשו עמד בחודשים האחרונים השר המתפטר ליצמן, לא טרח לעדכן. תוכניות על דירות חדשות יש אבל סיוע בשכר דירה למאות אלפי מובטלים, כולל עצמאים, שאין להם מה לאכול עכשיו, על זה אף אחד לא חשב שם.

אסור לגעת בשכר העובדים בשירות הציבורי. כן צריך להכריח אותם לעשות את העבודה שלהם. מחפשים כסף? הסגר היא תקופה מעולה כדי לעשות סדר. להפסיק התקשרויות עם יועצים ושאר מיני ספקים במיקור חוץ ולהחזיר את העבודה לפקידים. בשביל זה קלטו אותם בשירות הציבורי. שהם יתחילו לעשות את העבודה שבשבילה הממשלה זורקת כל שנה מאות מליוני שקלים על ספקים חיצוניים. אין שום סיבה להפעיל את מערכת בחינות הבגרות באמצעות חברה חיצונית.שמשרד החינוך יעשה את זה באמצעות עובדיו. אין שום סיבה לתת מליוני ש"ח למשרדי רואי חשבון כדי שיעשו ביקורות כספיות כשיש מספיק עובדים במשרדי הממשלה שיעשו את זה ואפשר אפילו לצוות אליהם סטודנטים שאין להם היום עבודה כי סגרו להם את המסעדות ובתי הקפה וכך לספק להם פרנסה.

הולכים לסגר שממש לא ברור למה צריכים אותו בצורה שבה הוא נעשה. האמת היא שיודעים שלא צריך אותו כך, אבל הממשלה שלנו כלכך לחיצה, כלכך פגיעה, שזה לא משנה אם מדובר בראש הממשלה הראשי או בזה החליפי, אם מדובר בשר האוצר הקיים או זה שהבטיחו לו להיות.

מה שברור זה שיש לנו ממשלה שממש לא עובדת עבור האזרחים.

ממשלה קוקו

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s