בערך 20 מפלגות יתמודדו בעוד כחודשיים על הזכות להיות חלק מהגוף המחוקק בישראל. יותר נכון, בערך 20 גברים, רובם לבנים ופריווילגים יהיו שם, מבקשים את הקולות שלנו, קולות של גברים ונשים כאחד. אולי תהייה שם אישה אחת, אם היא תצליח להיבחר במפלגה שאוהבת לערוף את ראשי מנהיגיה בכל ראשון וחמישי אבל היא היחידה.

בשנים האחרונות מלאה הארץ בעמותות וארגונים המנסים ללמד נשים כיצד להכנס לפוליטיקה, כיצד להתבלט, כיצד להוביל, כיצד להנהיג. האמנם זה מה שצריך? מספר הנשים שהצליחו להתברג לתפקידי ראשות עיר לא גדל משמעותית, מספר חברות הכנסת אף קטן לעומת כנסות קודמות. למה זה בדיוק קורה. האם יתכן שזה בגלל שאין נשים מתאימות. לא. לא תצליחו לשכנע אותי שזה המצב.

אולי בעצם מדובר בפחד טבעי מפני אגרסיביות ואלימות גברית שמחלחלת לכל מקום, יתכן. האם הגיע הזמן ליצור העדפה מתקנת גם במקום הכי דמוקרטי שיש לנו. אולי. יש כאלה שאומרים לי שאם יהיו יותר נשים זה לא אומר שבהכרח נקבל נשים טובות. נשים לא מתלהמות, לא אלימות, שנשים לפעמים יכולות להיות הרבה יותר אלימות מגברים. זה נכון, בתאוריה, אבל אני מעדיף רוב נשי עם מיעוט אגרסיבי על פני רוב גברי שמוכיח, שנה אחרי שנה, מערכת בחירות אחרי מערכת בחירות ששום דבר באמת לא מעניין אותו חוץ מהאגו, הכסא והכח. אה כן, וכדברי אחד מחברי הכנסת, גם הכסף.

לא מדובר במספר הנשים שמבקשות להתברג במקומות ריאלים במפלגות השונות. ממש לא, כאלה עוד אפשר למצוא  ורק צריך לדאוג שהן יהיו בפנים. מדובר בנשים שמובילות את האג'נדה של הציבור שבוחר בהן. בנשים שלא מתביישות לעמוד בשורה אחת עם עשרות הפוליטיקאים הגברים ולהגיד אנחנו טובות לא פחות מכם. סביר להניח שטובות יותר מחלקכם.

האם יתכן שמה שישראל צריכה עכשיו זה קבוצת נשים חזקה שתנהיג אותה. האם לרגע אתם יכולים לתאר לעצמכן איך ממשלת ישראל תראה אם בראשה תעמוד אישה כמו בניוזילנד למשל או באיסלנד או דנמרק. האם זה אומר שיש סכנה לביטחונה של ישראל כמובן שלא. האם זה אומר שיתכן שסדר העדיפויות ישתנה. אני מקווה שכן. האם זה מבטיח עמדות כלכליות שאינן מתיישרות עם כלכלה חופשית וקפיטליסטית, אני לא בטוח אבל כמו שיש לא מעט נשים שמובילות ובהצלחה גדולה, חברות הייטק כך אין לי ספק שאפשר למצוא נשים שכסא שרת האוצר יתאים להן כמו כפפה ליד. שתפקיד שרת הביטחון יכול רק לעשות טוב למערכת גברית מקובעת ומרובעת ושתפקיד שרת המשפטים בהחלט יכול להחזיר עטרה ליושנה, כל אחד לפי סגנונו והעדפתו כמובן.

הגיע הזמן שהגברים יתיישרו בשורה מאחורי נשים מנהיגות. נשים עם אג'נדה ותבונה, נשים עם חזון אך גם עם אמפתיה וראייה רחבה של התמונה כולה. הגיע הזמן שאנחנו הגברים נבין שצריך שינוי והשינוי לא יכול לבוא  מהקבוצה האגואיסטית שאנחנו. רבים מאיתנו אוהבים להגיד על עצמם שהם פמיניסטים. ובכן חבר'ה יקרים, תעשו משהו פמינסטי אמיתי, תפנו את המקום שלכם ותלכו להיות מספר 2. תראו, אולי זה אפילו יעשה לכם טוב.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s