לפני כחודשיים החלטתי שבנוסף לתפקידי כסמנכ"ל עמותת "ידיד" אני גם רוצה להתנדב אחת לשבוע בקבלת פניות באחד ממרכזי הזכויות שלנו. התחלתי בתל אביב שם החליטה המנהלת עו"ד יעל רלוי שאני אסייע לפונים הזקוקים לעזרה בנושאי דיור.
 
אתמול הגיע אלינו למרכז יאן. עולה קשיש שקיבל לפני כשנה וחודשיים דירת חדר בדיור הציבורי מחברת עמידר. אחרי כמה חודשים התברר כי הקירות בדירה מלאי עובש ורטיבות. זה כלכך נורא, סיפר אלכס שהגיע יחד עם יאן כדי לסייע בתרגום השיחה שאפילו העובדת הסוציאלית והסומכת שלו פשוט לא יכלו לשאת את ריח הטחב החריף כלכך.
 
מתברר שכבר בחודש פברואר כתב יאן מכתב לעמידר וביקש כי יבואו לשפץ את הדירה. למכתבו נוסף גם מכתב מהעובדת הסוציאלית שלו שהתחננה ממש לחברה לטפל במפגע שפוגע בבריאותו של יאן. המכתבים כנראה הלכו לאיבוד כי שמונה חודשים עברו ואף אחד לא התייחס. ואז יאן הגיע אלינו.
 
הדרך שלי לטפל בנושא היתה פשוטה. שיחת טלפון למנכ"ל עמידר, ראובן קפלן, אשר באמת ובתמים בחודשים האחרונים בכל בעייה שאני מפנה אליו מטפל במהירות הבזק. כך היה גם הפעם. הערב לפני כחצי שעה התקשר אליי מנכ"ל עמידר וסיפר לי כי כבר בשבוע הבא יחלו שיפוצים בדירה וכי כדי לא להקשות על יאן את החיים בתקופת השיפוץ הם מצאו לו דירת חדר באחד מבתי הדיור המוגן שלהם בבת ים.
 
ואני מודה שאחרי שבוע לא ממש קל לסיים אותו בצורה כזו זה ריגש אותי אבל גם קצת הרגיז. כי מה קורה עם כל אלה שלא מצליחים להגיע ישירות לראובן קפלן. להם אני רוצה להגיד. תבואו למרכזים של "ידיד" – אנחנו כבר נחבר אותכם למי שצריך כדי לנסות ולסייע לכם למצות את זכויותיכם ובמקביל נמשיך להלחם לשינוי השיטה, לשינוי היחס לאזרחים שהם גם הלקוחות וגם הבעלים של המדינה הזו.
 
במקביל נמשיך להלחם כדי לצמצם ולפשט את הבירוקרטיה, נאבק על שירותים טובים שינתנו לאזרחים כאן כדי שלא נצטרך להתקשר כל פעם למנכ"ל עמידר שיעשה את מה שממילא העובדים שלא היו צריכים לעשות כחלק מהתפקיד שלהם.
 
שבת שלום

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s